fbpx

Arkki Türkiye Sömestr Tatili Boyunca Kuzguncuk İskelesi, Kalyon Kültür ve Sakıp Sabancı Müzesi’nde!

Arkki Türkiye Tasarım Atölyeleri Sömestr Boyunca Kuzguncuk İskelesi, Kalyon Kültür ve Sakıp Sabancı Müzesi’nde!

Arkki Türkiye, 25 Ocak – 4 Şubat tarihlerinde Kuzguncuk İskelesi, Kalyon Kültür ve Sakıp Sabancı Müzesi’nde, yeni Kaşifleri ve Araştırıcıları mimarlık ve tasarım yoluyla inovatif becerilerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine davet ediyor!

Çocukların tasarım becerilerinin geliştirilmesi için yaratıcılık, tasarım odaklı ve yenilikçi düşünebilme gibi alanlarda çalışmalar yürüten Arkki, 6-8 yaş grubunu “Kaşifler” ve 9-11 yaş grubunu “Araştırıcılar” olarak adlandırıyor. Kaşifler* ve Araştırıcılar**, sömestr boyunca Kuzguncuk İskelesi, Kalyon Kültür ve Sakıp Sabancı Müzesi’nde yaşamla bağlantılı eğlenceli ve eğitici proje aracılığıyla fikirlerini deneyerek ve test ederek yaratıcılıklarını keşfedecekler. Atölyeler 25 Ocak 2022 tarihinde başlayacak, 4 Şubat 2022’ye kadar devam edecek.

Kaşifler ve Araştırıcılar, sömestr boyunca Kuzguncuk İskelesi’nde yaşamla bağlantılı eğlenceli ve eğitici 2 veya 3 saatlik içeriğe sahip 6 farklı proje aracılığıyla fikirlerini deneyerek ve test ederek yaratıcılıklarını keşfedecekler. 25-28 Kasım tarihlerinde Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 10.00-12.00 saatlerinde Kaşifler ve 14.00-17.00 saatlerinde Araştırıcılarla; 1-4 Şubat tarihlerinde Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 10.00-12.00 saatlerinde Araştırıcılar ve 14.00-17.00 saatlerinde Kaşiflerle Kuzguncuk İskelesi’nde buluşuyoruz.

Sakıp Sabancı Müzesi’nde Araştırıcılar için 4 Şubat’ta ve Kaşifler için 25, 27 ve 28 Ocak ile 1 ve 3 Şubat günlerinde 11.00-13.00 saatlerinde tasarım atölyelerimizi gerçekleştiriyoruz.

Kaşifler ve Araştırıcılar, Kalyon Kültür’de 25-27 Ocak ve 1-3 Şubat tarihlerinde 6 gün boyunca gerçekleşecek atölyeler ile 5 Aralık itibariyle başlayan 13 ve 15 haftalık uzun dönem atölye serisine dahil olmak için eksik kalan projeleri tamamlama fırsatına sahip olacaklar.

Çocuğunuzun Kaşiflerimizden ya da Araştırıcılarımızdan biri olmasını isterseniz, sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

*KAŞİFLER 6-8 yaş aralığında 1. ve 2. sınıf öğrencileridir. Okula başlayarak öğrenme sistemine dahil olan “Kaşifler”, cevapları bulma konusunda onlara rehberlik eden yüksek algılama becerilerine sahiptirler.

**ARAŞTIRICILAR, 9-11 yaş aralığında 3., 4. ve 5. öğrencileridir. Dünya hakkında birçok bilgi toplamış ve daha fazla bilgi edinme eğiliminde olan “Araştırıcılar”, kendilerine özel öğrenme yöntemine ve kapasitesine sahiptirler.