fbpx

Neden Yaratıcı Eğitim

Dünyanın dört bir yanındaki geleneksel eğitim sistemleri, insanların ezberleme gibi en alt düzey bilişsel becerilerine odaklanıyor. Ezberlemeye dayalı eğitim, hızla gelişen teknoloji ve bilgi toplumunda karmaşıklaşan sosyal, kültürel, çevresel ve ekonomik problemleri çözmede artık yeterli değil. Gerçekleri öğrenmek yerine, gerçeklerle ne yapacağımızı ve hayatın her alanında toplumumuzun karmaşık problemlerini nasıl çözeceğimizi öğrenmemiz gerekiyor. Yeni ve faydalı fikirler üretme yeteneği olarak tanımlanan yaratıcılığa, hayatın her alanında ihtiyacımız var.

NE öğrenileceğini (ezberleme) değil,

NASIL öğrenileceğini öğrenmek (öğrenmeyi öğrenme)

Arkki, yeni nesli 21. yüzyılda ve sonrasında ihtiyaç duyulan yaratıcı zihniyet ve inovasyon becerileri ile donatarak besliyor. Yaratıcı eğitim yaklaşımıyla sorunları çözmemize yardımcı olan becerilerden yaratıcılık ve yenilikçilik gibi üst düzey bilişsel becerileri geliştiriyor. 

Arkki, yarının yaratıcıları olan bugünün çocuklarının potansiyellerini keşfetmelerine, geleceğin yaratıcı liderleri olmalarına ve insanlığın gördüğü karmaşık sorunları çözmelerine yardımcı oluyor.