fbpx

Eğitmenlerimiz

“Arkki’nin kursları kızımın en sevdiği aktivite haline geldi. Öğretmenleri anlayışlı ve alanında uzman, bu sebeple kızım Arkki’yi her geçen yıl daha çok seviyor!” Minna, anne, Finlandiya

Arkki eğitmeninin birincil görevi, öğrencilere özenle tasarlanmış öğrenme süreçlerinde rehberlik etmektir. 

Çocuklar deney yapmak ve deneyler sırasında yeni şeyler keşfetmek için kendilerini güvende hissettikleri bir ortama ihtiyaç duyarlar. Arkki eğitmeni, çocukların ihtiyaç duyduğu sıcak ve güvenli atmosferi yaratmak konusunda önemli bir role sahiptir.

Arkki eğitmenleri, tasarım ve mimarlık geçmişine sahip olan kimselerdir. Bu bilgilerine ek olarak Arkki tarafından verilen çeşitli eğitimleri alarak konularda kendilerini geliştirirler.

“Öğrenmek yaşamın bir yolu ve dünya bizim öğretmenimiz. Fenomen temelli eğitim, öğrenmeyi içinde yaşadığımız dünya ile birleştirir. Bir öğretmen olarak en büyük ödülüm, bilgiyi eylem halinde gördüğüm zamandır.” Teresa Winter, – Mimar & Eğitmen, Arkki International İçerik Geliştirme

Arkki’de eğitmenin rolü geleneksel değildir. Eğitmen, öğrencilere kişisel öğrenme yolculuklarında eşlik eder, araştırma becerilerini geliştirmeleri için destek olur. Aynı zamanda soru sorma ve tartışma yoluyla çocukları eleştirel düşünmeye yönlendirir. İlham veren resimler, tartışmalar, planlar, tasarımlar, çizimler, metinler, modellemeler yoluyla farklı disiplinleri ayrı ayrı ve gruplar halinde ele alınır.