fbpx

Çocuklar için Tasarım Atölyeleri 5 Aralık İtibariyle Kalyon Kültür’de!

Arkki Türkiye Çocuklar İçin Uzun Dönem Tasarım Atölyeleri, 6-11 yaşlarındaki çocuklar için 5 Aralık itibariyle Kalyon Kültür’de başlıyor!

Arkki Türkiye, Aralık ve Nisan ayları arasında Kalyon Kültür iş birliği ile Nişantaşı’nda yer alan Kalyon Kültür’ün tarihi binası Taş Konak’ta Kaşifler* ve Araştırıcılar** ile buluşmaya hazırlanıyor.

Tasarım ve mimarlığı araç olarak kullanarak yaratıcılık, yenilikçi düşünme, tasarım odaklı düşünebilme gibi alanlarda çocuklarla 27 yıldır çalışmalar yürüten Arkki, Türkiye’de çocuklarla buluştuğu Kuzguncuk İskele, Vizyon Koleji ve Acıbadem Okullarından sonra Kalyon Kültür’de de atölyelere başlıyor.

Kaşiflerin 13 hafta boyunca ve Araştırıcıların 15 hafta boyunca birbirini destekleyecek şekilde tasarlanan atölyelere dahil olarak, tasarım odaklı düşünmeye dayalı kazanımları elde etmeleri amaçlanıyor. 

Kaşiflerle 13 hafta boyunca gerçekleşecek atölyeler, mimarideki temel unsurlardan olan renk, biçim, strüktür ve mekan temalarına odaklanarak, ileriki modüllerde derinleştirilecek ve geliştirilecek temalar ile beceriler için temel sağlıyor.

Araştırıcılarla 15 hafta boyunca gerçekleşecek atölyeler, planlama, çizim ve farklı malzemelerden maket yapımı gibi çeşitli yaratıcı düşünme ve tasarlama tekniklerinin tanıtımına odaklanarak, ileriki modüllerde derinleştirilecek ve geliştirilecek temalar ile beceriler için temel sağlıyor.

Çocuğunuzun Kaşiflerimizden ya da Araştırıcılarımızdan biri olmasını isterseniz, sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

*KAŞİFLER 6-8 yaş aralığında 1. ve 2. sınıf öğrencileridir. Okula başlayarak öğrenme sistemine dahil olan “Kaşifler”, cevapları bulma konusunda onlara rehberlik eden yüksek algılama becerilerine sahiptirler.

**ARAŞTIRICILAR, 9-11 yaş aralığında 3., 4. ve 5. öğrencileridir. Dünya hakkında birçok bilgi toplamış ve daha fazla bilgi edinme eğiliminde olan “Araştırıcılar”, kendilerine özel öğrenme yöntemine ve kapasitesine sahiptirler.