fbpx

Yaratıcı Eğitim Modülleri

 

Arkki, dünya çapında çocuklara ve gençlere tasarım odaklı düşünmeyi geniş bir müfredatta sunan tek örnek!

Arkki, 4-19 yaşlarındaki çocuklara ve gençlere mimari ve tasarım projeleri vasıtasıyla yaratıcı eğitim sunuyor. Yeni bilgilerin mevcut bilgilerin üzerine inşa edildiği ve birbirini takip eden yaratıcı eğitim modülleri, 15 yıllık bir müfredattan meydana geliyor. Belirli yaş grupları için tasarlanmış her modül, 10’ar projeden oluşan 20-40 saatlik bir eğitim içeriğine sahip. Her dönem bir modülün işlendiği 15 yıla yayılmış tüm program, toplam 30 modül, 300 proje ve yaklaşık 1200 saatten oluşuyor.  

Arkki’nin olay (fenomen) temelli eğitim yaklaşımı, farklı STEAM yani bilim (Science), teknoloji (Technology), mühendislik (Engineering), sanat (Arts) ve matematik (Mathematics) konuları beşeri ve sosyal bilimlerle bütünleştirerek, çocuklarda çeşitli becerilerin keşfedilmesini ve gelişmesini destekliyor.

Arkki’nin “oyna – üret – başar!” mottosu, aktif öğrenmenin eğlenceli yanını vurguluyor. Aynı zamanda, yaratıcılık, hayal gücü ve diğer önemli 21. yüzyıl inovatif becerilerin yanı sıra öğrenme sürecinde olumlu geribildirim ve motivasyonun önemini öne çıkarıyor. Arkki, yaşam boyu öğrenmeyi teşvik ederken, öğrenmeyi eğlenceli ve ilgi çekici hale getiriyor.

 

Kaşifler – Modül 1A

Modül 1A, mimarideki temel unsurlardan olan renk, biçim, strüktür ve mekan temalarına odaklanarak, ileriki modüllerde derinleştirilecek ve geliştirilecek temalar ile beceriler için temel sağlamaktadır.
 
 
* 1. ve 2. sınıf öğrencileri için uygundur.

Devamını okuyunMODÜL 1A’ya KAYIT OL

Araştırıcılar – Modül 3A

Modül 3A, planlama, çizim ve her türlü farklı malzemeden maket yapımı gibi çeşitli yaratıcı düşünme ve tasarlama tekniklerinin tanıtımına odaklanarak, ileriki modüllerde derinleştirilecek ve geliştirilecek temalar ile beceriler için temel sağlamaktadır. 
 
* 3., 4. ve 5. sınıf öğrencileri için uygundur.

Devamını okuyunModül 3A’ya KAYIT OL

Kaşifler – Modül 1B

Modül 1B, iç mekân nesnelerinden şehir ölçeğine kadar mekân, mimarlık ve çevreye dair temalara odaklanarak, farklı ölçeklerdeki çeşitli unsurların anlaşılmasını derinleştirir.
 
* 1. ve 2. sınıf öğrencileri için uygundur.

** Modül 1A‘yı tamamlayan Kaşifler için uygundur.

Devamını okuyunMODÜL 1B’ye KAYIT OL

Araştırıcılar – Modül 3B

Modül 3B, farklı disiplinlerden birden fazla konuyu entegre eden temalara odaklanarak, doğa, yapılı çevre ve ilgili fenomenlere dair bilgilerini derinleştirir.

 

* 3., 4. ve 5. sınıf öğrencileri için uygundur.

** Modül 3A‘yı tamamlayan Araştırıcılar için uygundur.

Devamını okuyunModül 3B’ye KAYIT OL

 

Bireysel        Kurumsal