fbpx

Yaz Atölyeleri

Yaz döneminde “İskele Tasarım Günleri” kapsamında, 18-20 Temmuz tarihlerinde Kuzguncuk İskelesi’nde buluşuyoruz!

6-11 yaş aralığındaki çocukları yaz tatilinde yaratıcılık, problem çözme, tasarım odaklı ve yenilikçi düşünme becerilerini keşfetmeye ve geliştirmeye Kuzguncuk İskelesi’ne davet ediyoruz!


Benim Bahçem (6-11 yaş)

Benim Bahçem atölyesinde öğrenciler, peyzaj mimarlığı ve bahçe tasarımı hakkında bilgi sahibi olduktan sonra gerçek tohumlar ekerek bitki örtüsünü oluşturdukları minyatür bir bahçe inşa ederler. Öğrenciler, bitkilerin mimari ve peyzaj tasarımında birer görsel unsur olarak nasıl estetik bir ortam oluşturduğunu ve tasarımda nasıl kullanıldığını renk, form ve kompozisyonlarından yararlanarak deneyimleyecekler.

Yer : Kuzguncuk İskelesi

Tarih : 18.07.2023, Salı

Saat : 11:00-13:00

KAYIT OL

Binamın Öyküsü (6-11 yaş)

Binamın Öyküsü atölyesinde öğrenciler, mimariyi sahne olarak kullanarak bir hikayeyi çizgi roman olarak oluşturlar ve tasarladıkları hikayeden bir sahneyi üç boyutlu olarak üretirler. Öğrenciler, kelimeler ve resimler kullanarak çizgi roman formatında hikayeleri nasıl sunacaklarını ve yapılı çevrenin hikaye yaratmak için nasıl kullanıldığını öğrenirler.

 

Yer : Kuzguncuk İskelesi

Tarih : 19.07.2023, Çarşamba

Saat : 11:00-13:00

KAYIT OL

Gelecekteki Yaşam (6-11 yaş)

Gelecekteki Yaşam atölyesinde öğrenciler, geleceğin şehirlerini güzel, sürdürülebilir ve kapsayıcı hale getirecek fikirlerini üç boyutlu maketlerle inşa ederler. Öğrenciler, kurgusal bir şehir üzerinden seçtikleri fonksiyonların (konut, park, ofis, hastane vb.) tasarımlarını bireysel olarak üretirler. Atölyenin son aşamasında çocuklar inşa ettikleri şehrin parçalarını arkadaşlarıyla paylaşıp, tüm parçaları birleştirerek geleceğin şehrini oluştururlar.

Yer : Kuzguncuk İskelesi

Tarih : 20.07.2023, Perşembe

Saat : 11:00-13:00

KAYIT OL