fbpx

Arkki Türkiye Öneriyor: Oku

Arkki Türkiye Öneriyor: Oku serimizde çocukların hayal güçlerini besleyecek ve gelişimlerini destekleyecek tasarım odaklı resimli kitapları sizler için araştırmaya başladık.

Serimizin ilk önerisinde dünyanın farklı yerlerinde inşa edilen yapıları keşfedebileceğiniz “The Illustrated Atlas of Architecture and Marvelous Monuments” isimli atlas var 💚

Dünyadaki 5 kıtadan 80 ülkeye odaklanan resimli mimarlık atlasında, Avrupa’nın en uzun merdiveninden The Dancing House’a, Mısır Piramitleri’nden Toyo Ito Museum of Architecture’a farklı yüzyıllarda yapılmış yapılar ele alınıyor. Kitapta Sarah Tavernier ve Alexandre Verhille’in illüstrasyonlarıyla, mimarlık tarihinde önemli bir yeri olan yapılara dair ilginç bilgiler veriliyor. Her sayfada o ülkenin mimarlık yapıtlarının öne çıkan özelliğini keşfedebiliyorsunuz.

Kitabı okurken çeşitli ölçeklerde inşa edilen bu yapıların özellikleri hakkında konuşabilir ve yapıları bulmaya çalıştığınız oyunlar oynayabilirsiniz 🎉

Geleceğin yaratıcıları olan çocukların dünya mimarlık tarihine dair keşiflerde bulunabileceği kitabı Kuzguncuk İskelesi Tasarım Kütüphanesi’ne gelerek inceleyebilirsiniz.

Yazan & Resimleyen: Alexandre Verhille ve Sarah Tavernier
Yayınevi: Gestalten
Dili: İngilizce