fbpx

Arkki Türkiye Öneriyor: Oku

Arkki Türkiye Öneriyor: Oku serimizde çocukların hayal güçlerini beslerken gelişimlerini destekleyecek tasarım odaklı resimli kitapları sizler için araştırıyoruz.

Serimizin ikinci önerisinde okyanusları aşmayı, çöllerde yürümeyi hayal ederken bulunduğu yerde de kaşif olabileceğini keşfeden Çınar’ın hikayesinin anlatıldığı Dünyalar Kadar var 💚

Kitabın başında çocukların henüz bilmiyor olabilecekleri rota, kuş bakışı, harita gibi kavramları anlatan tanımlar ve çizimlerle bir sözlü hazırlanmış. Ayrıca bazı kelimelerin yanına konan büyüteçleri takip ederek okuma sürecinizi bulmaca ile daha keyifli bir hale getirebiliyorsunuz. Oturduğu yerde sıkılırken aslında her canlının kendi boyutlarına göre bir dünyası olduğunun anlatıldığı kitabı okuyarak çocuğunuzun sıkıldığı zamanlarda nasıl keşifler yapabileceğinizi gösterebilirsiniz. Aynı zamanda keşfettiği canlıların rotasını takip eden ve haritalarını çizen Çınar’dan ilham alarak kendi haritalarını çizmeye teşvik edebilirsiniz.

Geleceğin yaratıcıları olan çocukların harita ve ölçek kavramıyla tanışacakları kitabı Tasarım Kütüphanesi’ne gelerek inceleyebilirsiniz.

Yazan: Gizem Kıygı
Resimleyen: Mavisu Demirağ
Yayınevi: Dinozor Çocuk