fbpx

Arkki Türkiye Tasarım Atölyeleri Ara Tatil Boyunca Kuzguncuk İskelesi ve Sakıp Sabancı Müzesi’nde!

Arkki Türkiye, 12-15 Nisan tarihlerinde Kuzguncuk İskelesi ve Sakıp Sabancı Müzesi’nde, yeni Kaşifleri ve Araştırıcıları mimarlık ve tasarım yoluyla inovatif becerilerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine davet ediyor!

Çocukların tasarım becerilerinin geliştirilmesi için yaratıcılık, tasarım odaklı ve yenilikçi düşünebilme gibi alanlarda çalışmalar yürüten Arkki, 6-8 yaş grubunu “Kaşifler” ve 9-11 yaş grubunu “Araştırıcılar” olarak adlandırıyor. Kaşifler* ve Araştırıcılar**, ara tatil boyunca Kuzguncuk İskelesi ve Sakıp Sabancı Müzesi’nde yaşamla bağlantılı eğlenceli ve eğitici proje aracılığıyla fikirlerini deneyerek ve test ederek yaratıcılıklarını keşfedecekler.

Çocuğunuzun Kaşiflerimizden ya da Araştırıcılarımızdan biri olmasını isterseniz, sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 


 

*KAŞİFLER 6-8 yaş aralığında 1. ve 2. sınıf öğrencileridir. Okula başlayarak öğrenme sistemine dahil olan “Kaşifler”, cevapları bulma konusunda onlara rehberlik eden yüksek algılama becerilerine sahiptirler.

**ARAŞTIRICILAR, 9-11 yaş aralığında 3., 4. ve 5. öğrencileridir. Dünya hakkında birçok bilgi toplamış ve daha fazla bilgi edinme eğiliminde olan “Araştırıcılar”, kendilerine özel öğrenme yöntemine ve kapasitesine sahiptirler.