fbpx

Arkki Türkiye olarak 2022 yılında 1000’den fazla çocukla beraber üretme heyecanını paylaştık!

Çocukların mimarlık ve tasarım yoluyla yaratıcılık, problem çözme, tasarım odaklı ve yenilikçi düşünme becerilerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine yönelik atölyeler düzenleyen Finlandiya temelli yaratıcı eğitim okulu Arkki, Türkiye Tasarım Vakfı’nın çatısı altında Türkiye’de 1 Temmuz 2021’de faaliyetlerine başladı.

Arkki’nin STEAM yaklaşımındaki “A” harfiyle hem sanatı (Arts) hem de mimariyi (Architecture) aynı potada harmanlayıp, beşeri ve sosyal bilimleri de bütünleştirerek mimari ve tasarım projeleri vasıtasıyla verdiği eğitim ile Türkiye’de şimdiye kadar 1200 çocuğa ulaştı.

Kuzguncuk İskelesi başta olmak üzere 2022’de T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sakıp Sabancı Müzesi, İstanbul Atatürk Kültür Merkezi, Beyoğlu Belediyesi, Hope Alkazar, İstinye Park Alışveriş Merkezi, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Okulları, Darüşşafaka Eğitim Kurumları, Vizyon Koleji, Acıbadem Okulları, Kalyon Kültür, Gymy Kids Club ve Umay Bilim Sanat Yaşam Merkezi’de atölyeler gerçekleştirdik.

Her yanıyla dolu dolu geçen bir yılın ardından 1000’den fazla çocukla beraber üretme heyecanını paylaştık. Tüm paydaşlarımızla birlikte nice oyun dolu yıllara!