fbpx

Arkki Türkiye Güz Dönemi Tasarım Atölyeleri, 6-11 yaşlarındaki çocuklar için 2 Ekim’de Kuzguncuk İskelesi’nde başlıyor!

Kaşifler ve Araştırıcıları, 2 Ekim 2022 – 15 Ocak 2023 tarihlerinde her pazar günü Kuzguncuk İskelesi’ne davet ediyoruz!

Kaşiflerin 13 hafta ve Araştırıcıların 15 hafta boyunca birbirini destekleyecek şekilde tasarlanan atölyelere dahil olarak, tasarım odaklı düşünmeye dayalı kazanımları elde etmeleri amaçlanıyor.

Kaşiflerle 13 hafta boyunca gerçekleşecek atölyeler, mimarideki temel unsurlardan olan renk, biçim, strüktür ve mekan temalarına odaklanarak, ileriki modüllerde derinleştirilecek ve geliştirilecek temalar ile beceriler için temel sağlıyor.

Araştırıcılarla 15 hafta boyunca gerçekleşecek atölyeler, planlama, çizim ve farklı malzemelerden maket yapımı gibi çeşitli yaratıcı düşünme ve tasarlama tekniklerinin tanıtımına odaklanarak, ileriki modüllerde derinleştirilecek ve geliştirilecek temalar ile beceriler için temel sağlıyor.

2 Ekim itibariyle başlayacak tasarım atölyelerimize, Kaşifler ve Araştırıcılar birbirinden bağımsız olarak katılabilirler. Kaşiflerin ve Araştırıcıların, tasarım odaklı düşünme sürecine dahil olmaları için gerçekleşecek atölye serisine sürekli katılım göstermelerini tavsiye ediyoruz.

Çocuğunuzun Kaşiflerimizden ya da Araştırıcılarımızdan biri olmasını isterseniz, sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.