fbpx

Arkki Türkiye Gelecekteki Yaşam Atölyesiyle 29 Ekim’de Umay Bilim, Sanat ve Yaşam Merkezi’nde!

29 Ekim’de “Gelecekteki Yaşam” atölyesi ile 9-11 yaş arası çocukları güzel, sürdürülebilir ve kapsayıcı bir yaşam için yenilikçi çözümler üretmeye ve geleceğin şehirlerini hayal etmeye davet ediyoruz! 

El becerisini kullanarak çizim ve maket oluşturmaya vurgu yapan tasarım odaklı düşünme süreçlerine dahil olan çocuklar, yeni teknolojiler, sürdürülebilirlik, doğa, entegrasyon, yenileme ve geri dönüşüm gibi konularda yenilikçi fikirler, çözümler ve prototipler üretecekler. Cumhuriyet Bayramımızda çocuklarımızı, 13.00-15.00 saatleri arasında kendi gelecek vizyonlarını yaratmak için Umay’a bekliyoruz.

Gelecekteki Yaşam atölyesinde çocuklar, geleceğin şehirlerini güzel, sürdürülebilir ve kapsayıcı hale getirecek fikirlerini üç boyutlu maketlerle inşa ederler. Öğrenciler, kurgusal bir şehir üzerinden seçtikleri fonksiyonların (konut, park, ofis, hastane vb.) tasarımlarını bireysel olarak üretirler. Atölyenin son aşamasında çocuklar inşa ettikleri şehrin parçalarını arkadaşlarıyla paylaşıp, tüm parçaları birleştirerek geleceğin şehrini oluştururlar.

Çocuğunuzun dahil olmasını isterseniz, bu linki ziyaret edebilirsiniz.