fbpx

Arkki Türkiye, mimarlık ve tasarım projeleri vasıtasıyla verdiği yaratıcı eğitim ile Türkiye’de ilk yılında 565 çocuğa ulaştı!

Çocukların mimarlık ve tasarım yoluyla yaratıcılık, problem çözme, tasarım odaklı ve yenilikçi düşünme becerilerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine yönelik atölyeler düzenleyen Finlandiya temelli yaratıcı eğitim okulu Arkki, Türkiye Tasarım Vakfı’nın çatısı altında Türkiye’de 1 Temmuz 2021’de faaliyetlerine başladı.

Arkki’nin STEAM yaklaşımındaki “A” harfiyle hem sanatı (Arts) hem de mimariyi (Architecture) aynı potada harmanlayıp, beşeri ve sosyal bilimleri de bütünleştirerek mimari ve tasarım projeleri vasıtasıyla verdiği eğitim ile Türkiye’de ilk yılında 565 çocuğa ulaştı.

Kuzguncuk İskelesi başta olmak üzere cocoon, Bodrum Mandarin Oriental, Vizyon Koleji, Acıbadem Okulları, Kalyon Kültür, Sakıp Sabancı Müzesi, Beyoğlu Belediyesi ve Hope Alkazar’da atölyeler gerçekleştirdik. 6-8 ve 9-11 yaş aralığına yönelik kurgulanan yaratıcı eğitim modülünü tamamlayan 50 Kaşif ve Araştırıcı’ya sertifikalarını verdik.

Her yanıyla dolu dolu geçen bir yılın ardından ikinci yılımızda da çocuklarla beraber üretmek için heyecanla yeni planlarımızı yapıyoruz. Arkki Türkiye atölyelerimizde buluşmak üzere!