fbpx

Arkki Türkiye Araştırıcılar İçin Tasarım Atölyeleri, 5 Kasım’da Sakıp Sabancı Müzesi’nde başlıyor!

9-11 yaş aralığındaki Araştırıcıları, 5 Kasım 2022 – 14 Ocak 2023 tarihlerinde her hafta sonu Sakıp Sabancı Müzesi’ne davet ediyoruz!

Çocukların tasarım becerilerinin geliştirilmesi için yaratıcılık, tasarım odaklı ve yenilikçi düşünebilme gibi alanlarda 30 yıldır çalışmalar yürüten Arkki olarak, 9-11 yaş grubu 3-5. sınıf öğrencilerini “Araştırıcılar” olarak adlandırıyoruz.

5 Kasım 2022 – 14 Ocak 2023 tarihleri arasında her hafta sonu Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleşecek tasarım atölye serimizde; Araştırıcılara tasarım ve teknolojiyi farklı bakış açılarından birleştiren, sürdürülebilir ve bütüncül yaklaşıma sahip projeler eşliğinde gündelik yaşamdan konuları deneyimleyerek kendi potansiyellerini keşfetmeleri ve zorlamaları için bir ortam sunmayı ve eleştirel düşünmelerini geliştirecek farklı durumlarda bilgiyi nasıl işleyeceklerini, üreteceklerini, sunacaklarını ve değerlendireceklerini öğretmeyi amaçlıyoruz.

Başlangıç modülü olan Modül 3A; planlama, çizim ve farklı malzemelerden maket yapımı gibi çeşitli yaratıcı düşünme ve tasarlama teknikleriyle tanışmaya odaklanarak, ileriki modüllerde derinleştirilecek ve geliştirilecek temalar ile beceriler için temel sağlamaktadır.

Araştırıcılarla 15 hafta boyunca gerçekleşecek atölyeler, planlama, çizim ve farklı malzemelerden maket yapımı gibi çeşitli yaratıcı düşünme ve tasarlama tekniklerinin tanıtımına odaklanarak, ileriki modüllerde derinleştirilecek ve geliştirilecek temalar ile beceriler için temel sağlıyor.

5 Kasım itibariyle başlayacak tasarım atölyelerimize, Araştırıcılar birbirinden bağımsız olarak katılabilirler. Araştırıcıların, tasarım odaklı düşünme sürecine dahil olmaları için gerçekleşecek atölye serisine sürekli katılım göstermelerini tavsiye ediyoruz.

Çocuğunuzun Araştırıcılarımızdan biri olmasını isterseniz, sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.