fbpx

Ara Tatilde Kaşifler ve Araştırıcılarla buluşuyoruz!

Arkki Türkiye Tasarım Atölyeleri ile Ara Tatilde Kaşifler ve Araştırıcılar ile buluşuyor!

16, 17 ve 19 Kasım tarihlerinde Salı, Çarşamba ve Cuma günü 10.00-12.00 saatlerinde 6-8 yaş aralığındaki Kaşifler* ve 14.00-17.00 saatlerinde 9-11 yaş aralığındaki Araştırıcılar** ile Kuzguncuk İskelesinde buluşuyoruz.

Kaşiflerimiz, salı günü “Duyularımla Geziyorum” atölyesinde bulundukları mekânları farklı duyularla deneyimleyerek, Keşif Defteri üretecekler. Çarşamba günü “Vücudumuzun Oranları” atölyesinde, insan oranlarına dayalı çeşitli boyutlandırma sistemlerini inceledikten sonra birbirlerini ölçerek vücut oranlarını ve ölçekli çizmeyi keşfedecekler. Cuma günü ise “Cepheyi Keşfediyorum” atölyesinde, cephelerdeki simetri ve yapı eleman detaylarını inceleyerek, Antik Yunan klasik düzenlerinden ilhamla kendi cephelerini kilden üretecekler.

Araştırıcılarımız, salı günü “Bilye Kaydırağı” atölyesinde bir binanın iskeleti olan taşıyıcı sisteminden ilhamla fiziği ve geometriyi eğlenceli bir şekilde deneyimlerken, bilye için hız trenine benzer oyun parkuru tasarlayıp üretecekler. Çarşamba günü “Benim Heykelim” atölyesinde, birbirlerini ölçtükten sonra ölçekli çizim ile vücut oranlarını keşfederek kendi heykellerini şekillendirip, boyayacak ve kıyafetlerini tasarlayacaklar. Cuma günü ise “Hayalimdeki Oda” atölyesinde,  insan ölçeği ile mekân arasındaki ilişkiyi keşfederek mobilyalarıyla kendi odalarını tasarlayıp üretecekler.

Çocuğunuzun Kaşiflerimizden ya da Araştırıcılarımızdan biri olmasını isterseniz, sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

*KAŞİFLER 6-8 yaş aralığında 1. ve 2. sınıf öğrencileridir. Okula başlayarak öğrenme sistemine dahil olan “Kaşifler”, cevapları bulma konusunda onlara rehberlik eden yüksek algılama becerilerine sahiptirler.

**ARAŞTIRICILAR, 9-11 yaş aralığında 3., 4. ve 5. öğrencileridir. Dünya hakkında birçok bilgi toplamış ve daha fazla bilgi edinme eğiliminde olan “Araştırıcılar”, kendilerine özel öğrenme yöntemine ve kapasitesine sahiptirler.